Haalbaarheid Seine-Schelde West verbinding
Categorie: Schipdonkkanaal
Tags: schipdonkkanaal
Bruno Roegiers stuurde me nog volgende mail:
bron: www.technum.be, via activiteiten doorklikken naar beleidsstudie en -advies en vervolgens naar impactanalyse
In opdracht van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, Waterwegen en Zeekanaal, Afdeling Bovenschelde, bestudeerde Technum via Resource Analysis en IMDC de mogelijkheid om via een verruiming van het Afleidingskanaal van de Leie, de Vlaamse kusthavens op een vlotte wijze met het Europese binnenvaartnetwerk te verbinden. De opdracht bracht de technische, financiële en maatschappelijke haalbaarheid van het project in kaart.
Door een betere aansluiting van de Vlaamse kusthavens op het Europese binnenvaartnetwerk kan het transport via het water bevorderd worden met een verminderde uitstoot van schadelijke stoffen en verminderde congestie tot gevolg. Technum gelooft in een optimale afstemming van verschillende transport modi.
bron: www.technum.be, via activiteiten doorklikken naar beleidsstudie en -advies en vervolgens naar impactanalyse


Reacties
zaterdag 31 mei 2008 om 18:54
- koen cromheecke schreef:
blog comments powered by DisqusWel
de maatschappelijke kosten-baten-analyse is er ondertussen. En de resultaten zijn niet onverdeeld positief voor de voorstanders van een verbreding van het kanaal. Integendeel.
Is dit een goede zaak voor de tegenstanders?
Neen, eigenlijk niet. Want de studie speelt de voorstanders van een verbreding wel een troef in handen om op Europees niveau te gaan lobbyen voor subsidie. Want vanuit Europees en internationaal perspectief is het project wel rendabel. Op voorwaarde uiteraard.
Voorwaarde van een verdere hoge groei van de trafieken van en naar de haven.
Duidelijk moet ondertussen voor iedereen zijn dat de verbreding van het kanaal geen evidentie is. En dat de impact op en de gevolgen voor de regio enorm zullen zijn.
Nu nog de MER afwachten, al laat het zich aanzien dat ook die niet bepaald rooskleurig zal zijn...